top of page

Kalite ve Sürdürülebilirlik

​Milano A.S. birçok farklı ağaç türünde doğal ahşap kaplama malzemesi üretiminde uzmanlaşmış olup çeşitli boy ve kalınlıklarda sektörün ihtiyaçlarına yönelik üretim yapmaktadır. Amacımız, müşterilerimizin ihtiyaçlarını ön planda tutan yüksek kalite standaratlarında üretim yapmaktır.

Ürünlerimiz

 

Milano A.S. birçok farklı ağaç türünde doğal ahşap kaplama malzemesi üretiminde uzmanlaşmış olup çeşitli boy ve kalınlıklarda sektörün ihtiyaçlarına yönelik üretim yapmaktadır. Amacımız, müşterilerimizin ihtiyaçlarını ön planda tutan yüksek kalite standaratlarında üretim yapmaktır.


Milano A.S. en kaliteli doğal ahşap kaplama malzemesini üretmek için,heyecan verici ve büyüleyici özelliklere sahip hammaddelerle çalışmaktadır. Doğal Ahşap kaplamalarımız; iç dekorasyon, kapı, mobilya, panel, ve otomotiv sanayi, tekne ve uçak sanayi için gerekli olan birbirinden güzel ve özel tasarımlar için kullanılır.

 

Ahşap, yenilenebilir ve organik bir malzeme olmasının yanında bize Etkileyici fiziksel ve yapısal özelliklerinin karışımını sunan mucizevi bir malzemedir. Doğanın bizlere sunduğu bu değerli hammaddenin sahip olduğu eşsiz güzelliği göstermek için Ahşap kaplama malzemesinden daha iyi bir seçenek bulmak oldukça zordur.

 

FSC® Belgemiz

Milano A.S. FSC® Gözetim zinciri tarafından sertifikalandırılmıştır.

 

FSC®, bağımsız, kar amacı gütmeyen bir sivil toplum örgütüdür. Örgüt dünya ormanlarının sorumlu yönetimini desteklemek için kurulmuştur.

 

FSC®, küresel bir ağ için kararlı işletmeler, kuruluşlar ve topluluk olan üyelerine orman yönetimi ve gözetim zinciri standartları konusunda direktifler verir, marka güvencesi sunar, akreditasyon hizmetleri sunar.

 

FSC® sertifikasyonu,  sorumlu tüketiciler ile işletmeler arasında satın alma kararları sürecinde orman ürünleri konusunda güvenli bir bağ kurarak hem insanlara ve hem de çevreye yarar sağlar.

 

FSC® İlkeleri ve Kriterler ile sertifikalandırılmış küresel orman alanları dünya çapında güçlü bir şekilde büyüyor.

PEFC™ Belgemiz

Milano A.S. PEFC™ Uygunluk Belgesi ile sertifikalandırılmıştır.

 

PEFC™ Dünyanın en büyük orman sertifikasyon sistemidir. Standartlar, ormanları küresel bazda ve yerel dokuyu koruyarak, ormanların çevresel, sosyal ve ekonomik avantajlarından yararlanılabilmesini sağlamak için oluşturulmuş kurallardır.

 

Dünyanın en geniş orman sertifikasyon sistemi olarak PEFC™, küçük,  sanayi dışı yüzbinlerce sertifikalandırılmış özel orman sahipleri için uluslararası kabul görmüş bir sistemin seçimidir.

Güvenli Ürün / Üretim

 

Taahhüdümüz

 

Ahşap kaplama ürünlerimiz tamamen doğaldır ve herhangi bir kimyasal ihtiva etmez. Ahşap ürünleri ile çalışma, oluşturulan ahşap tozu göz önünde bulundurulmaktadır.

 

İş güvenliği ve işçi sağlığı için gerekli önlemleri almak ve ahşap yangınları ile ilgili önlemleri almaktayız. Tedarikçilerimizden de için “Malzeme Güvenlik Bilgi Formu” (MSDS) için  gerekli önlemleri almalarını isteriz.

2000 yılından bu yana, müşterilerine güvenilir ve esnek bir iş ortağı olması ile ün kazanmış bir Milano A.S. vardır. Dünyanın birçok ülkesinde ürünleri kullanıcılarla buluşan firmamızın başlıca taahhüdü;  

 

Müşterilerimizi ve onların ihtiyaçlarını, kurumsal sosyal sorumluluk ve çevre bilinci içerisinde, sürdürülebilir kaynakların kullanımı özünde, farklı fikir ve önerilere değer veren, verimli üretim ve kalite garantisi ile üretim faaliyetlerini sürdürmektir.

bottom of page