top of page

Üretim

Tomruk seçimi işimizin en önemli aşamasıdır. Kaplama kalitesi, deneyimli ve işinde uzman personelimiz tarafından kontrol edilen tomrukların özenle seçimi ile ortaya çıkmaya başlar...

​​Üretim Öyküsünün temeli, tomruk seçimi...​​

Mükemmelliğin arkasındaki insan gerçeği...

Tomruk seçimi işimizin en önemli parçasıdır. Kaplama kalitesi, deneyimli ve uzman personelimiz tarafından kontrol edilen tomrukların özenle seçimi ile ortaya çıkmaya başlar. Ekibimiz tomrukların seçiminden ürün haline gelmiş kaplamaların müşterilerimize teslimine kadar geçen süreyi başından sonuna kadartakip etmektedir. Kaplama üretimi için temin edilen tomruklar, hazırlık hattında yapısal özellikleri ve formu göz önünde bulundurularak müşteri ihtiyaçlarına göre üretime hazırlanır.

İnsan dokunuşu, mükemmel doğal ahşap kaplama üretimi için vazgeçilmez bir unsurdur. Ekibimizin tecrübeli parmakları sihirli bir makine gibi çalışmaktadır. Doğal ahşap ile çalışmak bize doğanın mucizesini bire bir hissedebilmek için bir şans verir. Mucizeye tanık olmak, doğal ürünlerin önemi üzerine bilinç kazanmamızı sağlar. Hiç bir makine yoktur ki; İnsan hisleri, deneyimi, ürün bilgisi, ve ahşap sevgisi ile değiştirebilesiniz.

Tomruk Stok Sahası...

Tomrukların üretime girene kadarki süreçte korunması ve stoklanması en iyi üretim için vazgeçilmez önemdedir. Tomrukları bekleme sürecindeki etkilerden koruyamazsanız tomrukların tazeliğini ve doğal kalite özelliklerini muhafaza etmek mümkün değildir. Tomruk sahamızda, tomruklarımızı güneşten, doğal zararlılardan, rüzgar etkisinden ve uygun olmayan zemin koşullarından korumak için gerekli olan her türlü organizasyona sahip olmakla gurur duyuyoruz.

Üretim Hazırlık Süreci...

Sürekli yüksek kalite ve ürün verimi de mükemmel bir hazırlık süreci ile belirlenmektedir. Her tomruk farklı uzunluklara, farklı özelliklere göre farklı ısıl işlemlerden geçerek hazırlanmış olmalıdır. Tüm bu argümanlar üretim kalitesinin sırlarını taşır. Bu gizli formül bilgi, tecrübe ve insanın içgüdüsel karar verme yeteneği ile ortaya çıkmaktadır. Mükemmel bir kesim, eşsiz ve homojen renk dağılımı ancak bu şekilde mümkün olmaktadır. Ağaç türü, yetiştiği bölge, ısıl işlem zaman değişiklikleri için önemli değişkenlerdendir. Pişirme işlemi sırasında, su sıcaklığı, aynı zamanda sıkı bir şekilde kontrol edilmesi gereken çok önemli bir değişkendir. Bu nedenle pişirme programları an be an ayrıntılı bir şekilde bilgisayar kontrollü olarak takip edilmektedir. Tomruklarınişlem gördüğü su herhangi bir kimyasal katkı maddesi içermez. Isıl işlem süreci sadece su, zaman ve doğru sıcaklık gerektirir.

Dilimleme ve Kurutma...
Ebatlama ve Sınıflandırma...

En son teknoloji makinelere sahip olmakla birlikte, mükemmel kalınlık ve yüzey pürüzsüzlüğüne sahip kaplama üretmek için deneyimli operatörlerimiz üretimi hassasiyetle takip etmektedir. Dilimleme makinelerinin set değerleri farklı doğal ahşap türleri için net olarak ayarlanmalıdır. Tomrukların spesifik büyüme ve yetişme ortamları, farklı ayar incelikleri gerektirir. Firmamızda Son teknoloji kaplama kesim makineleri ve ütülü kurutma makineleri kullanılmaktadır.

Dilimleme işleminin sonunda, ebatlama hatları kaplama paketlerinin son şeklini verir. Kaplama paketlerindeki her çeşit kusur temizlenerek ihtiyaç duyulan uzunluk ve kalite sınıflandırmaları titizlikle yapılır. Her kaplama paketi tomruk numarası ve özelliklerini gösterir bir barkod etiket içerir. Bu barkod etiketleri tomruklar için üretimin her aşamasında takip imkanı verir. İzlenebilirlik bir kaplama fabrikası için en önemli özelliklerden biridir.

bottom of page